Ana Sayfa / Kredi Kartıyla Doğalgaz Faturası Ödeme / Fatura Ödemede Zamandan Tasarruf

Fatura Ödemede Zamandan Tasarruf

Birçok insan şikâyetlerinden biride faturayı ödeme noktalarında kalabalıklaşmayı gördüğünde faturayı ödeyememektedir. İnsanlar faturalarını genelde son güne bırakmaktadır ve son günde de kalabalığı görmesiyle sıraya girmekten çekinmektedir. Aslında birçok yerde olması gereken fatura ödeme noktaları özel yerlere verilmiş olup özel yerlerde de ek olarak hizmet ücreti alınmaktadır. Bu hizmet ücreti almaları zaten kabarık faturaların üzerine bu hizmet ücreti adı altında aldıkları ücrette olduğunda ister istemez öfkelenme olabilmektedir. Fakat gelişen teknolojiyle beraber her şey online olarak yapılmaktadır. Online olarak sıra beklemeden tüm işlemleri gerçekleştirebileceğiniz online fatura ödeme noktası da size teknolojinin getirdiği bir yenilik.

Fatura ödemede sistem üzerinden istediğiniz an yatırabileceğiniz sıra bekleme derdiniz olmadan ayrıca sıra bekledikten sonra işlem yaparken geçen sürede + bir zaman kaybı. Tüm bu zamanların yerine tek işlem olarak kısa bir sürede faturaların ödenmesi tüm insanlığa daha çok kazanç sağlayacaktır. Oturduğun yerden elektrik, su, doğalgaz, adsl-tv, telecom, internet vb. faturalarınızı zaman kaybı olmaksızın ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ödemede hesap kesim ücreti yok, ayrıca bir masrafta alınmıyor bu yüzden daha cazip hale gelmiştir.

Fatura Öderken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fatura ödeme noktalarında fatura ödendiğine dair verilen belge yatırıldığına dair bir kanıt haline gelmektedir. Daha sonra sistemde herhangi bir yanlışlıktan dolayı tekrar bu verilen belgeyi ibraz edildiği zaman sistemdeki hatanın olduğu anlaşılmakta ve o hata düzeltilmektedir. Online fatura ödeme işleminde ödenmek istenen fatura ödendikten sonra dekont niteliğinde bir belge dökümü çıkmaktadır.

Bu belge dökümü kayıtlıdır yatırıldığı sistemde buda sizin herhangi bir sistemsel hatadan kaynaklanan yatırılmamış görünmesine kanıt olarak gösterilebilmekte, hatanın düzeltilmesi için bu dökümü ibraz edilmesi yeterli gelecektir. Fatura ödemede girilecek abone numarası dikkat edilmeli abone numarasını girdikten sonra ismin baş harfleri çıkmakta genelde bu ismin doğru olduğu teyit edilmelidir. Fatura ödemenin en basit yolu online üzerinden çok kısa sürede halledebilmektir.

Online Faturaları Nasıl Yatırılır Neler Gereklidir

Online fatura ödeme üzerinden yapmak için internetin olması gerekmektedir. İnternet üzerinden online şekilde sisteme girerek sizden abone numarası istenecektir. Abone numarası size gelen fatura ibrazının üzerinde yer almaktadır. Bu abone numarası sistemden girdikten sonra isim soyisim ve faturanın ödeneceği miktar çıkmaktadır. Faturada ödeyeceğiniz miktarla aynı olması, buna bakılarak yatırılması gerekmektedir. Tüm bunların doğruluğu bakıldıktan sonra kredi kartı bilgileri istenmektedir. Bu bilgileri vermeniz halinde kredi kartının ait olduğu banka ile irtibat olup bu irtibatta kredi kartı limitiniz olması durumunda bakanın size göndereceği onay mesajına cevap verdiğinizden sonra hesabınızda ödeme yapılacaktır.

Ödeme yapıldıktan ortalama yarım saat sonra sistemden borcunuz düşecektir. Bunu da teyit etmek için yine aynı işlemi yaptığınızda “borcunuz yoktur” yazısını gördüğünüzde sistemden borcunuz düşmüştür. Ayrıca kredi kartınızın ekstre dökümünden bakılarak da anlaşılmaktadır. Kredi kartı olması şart online fatura ödeme işleminde.

Online Üzerinden Verilen Kredi Kartı Bilgileri Güvenilir mi?

Bu konuda kesinlik kazanmış ve bu bilgilerin banka onaylı olduğu, bankanın da kesinlikle onayından sonra müşterinin de onayını banka aldıktan sonra ödeme kabul edilir. Ayrıca bu sistem SSL(Secure Socket Layer) ile şifreleme ayrıca güvenliği sağlamaktadır. Bu şifrelemeyle banka ve sizin aranızda saklanarak yapılan bu ödeme güvenle sağlanmış olmaktadır. Ayrıca 3D güvenlik sistemi bulunmakta işlemlerinizi güvenli şekilde yapmanız için tüm tedbirler alınmıştır.

Uluslararası Güvenlik Platformu en üst düzeyde güvenliği sağlayıp online olarak sanal ortamdaki ödemelerin güvenlik olarak en iyi şekilde kullanmaktadır. Sanal ortamda ödeme gerçekleştirmeye çalışılırken müşteriye banka tarafından onay şifresi gönderilmekte bu onay mesajıyla birlikte ödeme yapılmaktadır. Müşteri ve banka arasında yapılan bu işlemler tüm güvenlik tedbirleri alınıp müşteriyi koruma odaklı yapılmaktadır.

Hakkında admin

Dikkatinizi Çekebilir

Bankadan Doğalgaz Fatura Ödeme

Banka Hesabı İle Doğal Gaz Faturası Ödeme Evlerimizde kullandığımız doğal gaz, yurt dışından boru iletim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir