Ana Sayfa / Kredi Kartıyla Doğalgaz Faturası Ödeme / Doğalgaz Fatura Borcu Ödeme

Doğalgaz Fatura Borcu Ödeme

Günümüzün hem güvenilir hem de hesaplı enerjisi doğalgazın kullanımı günden güne yaygınlaşmaya devam ediyor. Bununla birlikte insanlar da doğalgaz fatura borcu sorgulama ve ödeme işlemlerinde ne yapacağını bilmiyor. Peki, doğalgaz fatura borcu ödeme işlemi nasıl gerçekleştirilir?
İgdaş için fatura ödeme işlemlerini birkaç farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan en yaygın olanı ise internet üzerinden kredi ya da banka kartı ile ödeme yöntemidir. Müşteri güvenliğini de ön planda tutan İgdaş internet sitesi üzerinden 3D Secure teknolojisini destekliyor. Bu sayede internet sitesi üzerinden yapılan ödemelerde müşterilerin kart ve kişisel bilgileri koruma altına alınıyor.
Doğalgaz fatura borcu ödeme
Doğalgaz fatura borcunu internet sitesi üzerinden ödemek için öncelikle firmanın internet şubesi üzerinden size verilen kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yapmanızın ardından, fatura borcunu ödemek için önce güncel borç sorgulaması yapmanız gerekiyor. Bu sayede, geçmiş ya da o anki döneme ait faturaları görüntüleyebilir ve ilk ödenmesi gereken faturadan itibaren istediğiniz faturayı ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemlerinde kredi ya da banka kartı kullanmak istiyorsanız, faturayı ödeme işlemine geçiş yaparak kart bilgilerini girmeniz gerekiyor. Kredi kartı numarasını, son kullanma tarihini ve kartın arka kısmında yer alan CVC kodunu doğru şekilde işledikten sonra, 3D Secure sayesinde cep telefonunuza 6 haneli bir şifre gönderilecektir. Bu şifre sayesinde, sizin bilginiz olmadan internet üzerinden sizin onayınız olmadan alışveriş yapmak imkansızdır. İşlemi onayladıktan sonra karşınıza çıkan bölgeye cep telefonunuza gelen kodu yazıp, onayladıktan sonra internetten ödeme işleminiz tamamlanacaktır.
Doğalgaz faturası ödeme için bir diğer ödeme yöntemi ise firma şubelerine giderek, ödemeyi direkt olarak elden yapmaktır. Firma şubelerinden ödeme yapmak için, kendinize en yakın İgdaş şubesine müracaat edebilirsiniz. Faturanızı bu yolla ödemek için, kimlik numaranızı ya da doğalgaz sayaç numaranızı bilmeniz yeterlidir. Faturanızı şube gişelerinden ödemek için, nakit ya da kredi kartı seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Ödeme işlemlerinde geçmiş dönemden birkaç farklı borcunuz bulunuyorsa, bu borcu ilk ödenmesi gerekenden başlayarak ödeyebilirsiniz. Yani, Aralık ayından kalan borcunuz varsa, bu borcu ödemeden Ocak ayı borcunu ödeyemezsiniz. Ayrıca, kredi kartı ile taksitli ödeme işlemi de sadece firmanın anlaşmalı olduğu bankaların kartları ile mümkün olmaktadır. Bunun için, İgdaş müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
Ödeme yöntemleri arasında müşterileri en çok rahatlatan yöntem ise, kredi ya da kredili mevduat hesabı için otomatik ödeme talimatı vermektir. Doğalgaz faturası için otomatik ödeme talimatı vererek siz de faturaların her ay düzenli şekilde ödenmesini sağlayabilirsiniz. Fatura ödeme işlemleri için hesabınızda yeterli bakiye yok ise, borcunuz bakiye yeterli olduğu takdirde otomatik olarak ödenecektir. Aynı zamanda fatura tutarını da her ne kadar otomatik olarak ödense de takip ederek, olması gerekenden fazla gelen faturaları tespit ederek hakkında işlem başlatabilirsiniz.

Hakkında admin

Dikkatinizi Çekebilir

Bankadan Doğalgaz Fatura Ödeme

Banka Hesabı İle Doğal Gaz Faturası Ödeme Evlerimizde kullandığımız doğal gaz, yurt dışından boru iletim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir