Ana Sayfa / Doğalgaz Borcu Ödeme / Doğalgaz Faturası Sorgulama

Doğalgaz Faturası Sorgulama

Doğalgaz kullanımı ülkemizde yapılan indirimler ile birlikte günden güne daha fazla abone sayısına ulaşıyor ve yaygınlaşmaya devam ediyor. Kalorifer ve soba sisteminden doğalgaz sistemine geçen aboneler ise fatura ödeme ve doğalgaz faturası sorgulama işlemlerinde bir takım zorluklar yaşıyor. Peki, doğalgaz faturası sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Aboneler doğalgaz fatura sorgulama işlemleri için farklı birkaç yöntem arasından istediğini tercih edebiliyor.
İnternet üzerinden anlık olarak doğalgaz faturası sorgulama yapmak istiyorsanız, doğalgaz firmasının internet sitesine erişim sağlamanız gerekiyor. Bunun ardından kullanıcı adı ve şifreniz ile direkt olarak fatura sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ancak, doğalgaz dağıtım şirketinizin Karadeniz Gaz’da olduğu gibi üyelik sistemi yoksa, bunun için farklı yöntemler denemeniz gerekiyor. Bu tarz firmalar üzerinden doğalgaz fatura sorgulama işlemi yapmak için firma sitesinde yer alan fatura sorgulama bölümüne girmeniz gerekiyor. Ardından karşınıza, çıkan bölümde Abone No ile Sorgula ve TC Kimlik No ile Sorgula şeklinde iki farklı bölüm çıkacaktır.
Abone No ile Sorgula seçeneği ile devam etmek istiyorsanız, aşağıda yer alan bilgilere Abone Referans No ve Sözleşme No bilgilerini eksiksiz şekilde girmeniz gerekiyor. Ardından güvenlik açısından alt kısımda yer alan Güvenlik Kodu’nu da görselde yer alan şekilde girmeniz gerekiyor. Gönder tuşuna tıkladıktan sonra, kesilmiş faturalarınız karşınıza çıkacaktır. TC kimlik No ile sorgulamak istiyorsanız, ‘’Sorgulama Türü’’ yazan bölümden öncelikle TC Kimlik No ile Sorgula yazan seçeneği işaretlemeniz gerekiyor. Ardından açılan bölüme TC Kimlik No bilgilerinizi ve en altta yer alan güvenlik kodunu girdikten sonra gönder tuşuna tıklayarak güncel faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.
İkinci bir doğalgaz fatura sorgulama seçeneği olarak, doğalgaz firmasının müşteri hizmetleri bölümü ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile görüşmeniz sırasında sizden istenilen bilgilere göre TC kimlik numarası ya da Abone numarası ile fatura sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile yapılan görüşmelerde tarafınızdan bir dakika üstü işlemlerde 60 kuruş alınmaktadır. Telefonunuzda dakika yoksa, müşteri hizmetleri ile görüşme yapmanız mümkün değildir.

 

Üçüncü bir doğalgaz fatura sorgulama işlemi için, firmanın yetkili bayilerine müracaat edebilirsiniz. Firma gişelerinde bulunan personeller aracılığı ile TC kimlik no ya da Abone No bilgileri ile fatura sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Fatura sorgulama yaptıktan sonra, mevcut faturayı ödemek istiyorsanız yine bu gişeler aracılığı ile kredi kartı ya da nakit olarak fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden yapılan sorgulamalar sonrasında ise dilerseniz kredi ya da banka kartı kullanarak fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem üzerinden, doğalgaz faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vererek faturaların günü gününe ödenmesini de sağlayabilirsiniz. Ayrıca, fatura tutarını takip ederek, belli bir miktar fatura değerinin üstüne indirim yapan firmaların kampanyalarından da yararlanma fırsatını elde edebilirsiniz.

Hakkında admin

Dikkatinizi Çekebilir

Doğalgaz Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Her ne kadar devlet tarafından daha önceden zam getirilen doğalgaz, şu anda aboneler için daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir