Ana Sayfa / Kredi Kartıyla Doğalgaz Faturası Ödeme / Kredi Kartı ile Doğalgaz Faturası Ödeme

Kredi Kartı ile Doğalgaz Faturası Ödeme

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte, doğalgaz aboneleri de kış aylarında artacak faturaları düşünmeye başladı. Her ne kadar ülkemizde doğalgaz fiyatlarına indirim uygulanmış olsa da yine de gelebilecek faturalar vatandaşları korkutmaya başladı. Sadece İstanbul’da 5,6 milyon doğalgaz abonesi olduğunu düşünürsek, ülkenin neredeyse yarısı doğalgaz faturası derdine düşmüş durumda. Peki, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme gerçekleştirilebiliyor mu? İşte, doğalgaz faturalarını kredi kartı ile ödeme yöntemleri.
Doğalgaz faturalarını kredi kartı ile ödemek için aboneler farklı birkaç yöntemi kullanabiliyor. Bunlardan ilki, doğalgaz faturasını internet üzerinden ödemek. Bunun için yapmanız gereken ilk şey, doğalgaz sağlayıcı firmanızın resmi internet sitesine giriş yapmak. Giriş yaptıktan sonra ilk önce abone numarası ya da TC kimlik numarası yardımı ile doğalgaz borcu sorgulama yapmanız gerekiyor. Sorgulamadan sonra karşınıza çıkan güncel ve geçmiş dönem borçlarını ödeyebilirsiniz. Doğalgaz faturasını kredi kartı ile ödemek için internet sitesinde fatura ödeme bölümüne giriş yaptıktan sonra, kart bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Sitede yer alan 3D Secure koruması sayesinde, kart ve kişisel bilgileriniz tamamen güvenli bir şekilde firma tarafından korunuyor ve üçüncü kişiler ile paylaşılmıyor. Ödeme sayfasına kart bilgilerini yazdıktan sonra, site tarafından 3D Secure sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Burada, kredi kartınızın üzerine kayıtlı olduğu cep telefonu numarasına bir bilgilendirme SMS’i gönderiliyor. Gönderilen SMS içerisinde yer alan 6 haneli güvenlik kodunu, karşınıza çıkan bölgeye yazdıktan sonra ‘’Gönder’’ bölümüne tıklayarak ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.
İkinci bir doğalgaz faturasını kredi kartı ile ödeme yöntemi ise borçları doğalgaz şirketinin bayisinden ödemektir. Size en yakın firma bayisine müracaat ettikten sonra, gişe personelleri yardımı ile faturanızı kolayca kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ile borç ödemek için, gişe personeline doğalgaz sayacı sizin üzerinize ise TC kimlik numaranızı, değil ise sayacın kayıtlı olduğu abone numarasını vermeniz halinde, ödemeniz gereken bütün borç dökümü çıkacaktır. Bunun ardından siz de istediğiniz gibi kredi kartı ile doğalgaz faturasını ödeyebilirsiniz.
Doğalgaz faturasını kredi kartı ile ödemekle birlikte, faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vererek, faturaların günü gününe ödenmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatının ardından, dönemlik olarak gelen faturalar telefonunuza kısa mesaj olarak ya da e-posta aracılığı ile size iletilecektir. Böylece, her ay ne kadar doğalgaz faturası geldiğini otomatik olarak ödense de kolayca takip edebilirsiniz. Kredi kartına otomatik ödeme talimatı verdiğiniz takdirde kartınızda fatura tutarı kadar bakiye var ise faturanız ödenecektir. Bu yüzden ödeme ve fatura kesim tarihi yaklaştıkça, kredi kartınızdaki mevcut bakiyeyi de kontrol etmeniz büyük önem taşıyor. Kredi kartınızda yeterli bakiye olmaması durumunda ise, hesabınızda yeterli bakiye olana kadar bu ödeme askıya alınacaktır. Hesabınızda son ödeme tarihine kadar bakiye olmaması durumunda ise bu borcu faizi ile birlikte ödemeniz gerekiyor.

Hakkında admin

Dikkatinizi Çekebilir

Bankadan Doğalgaz Fatura Ödeme

Banka Hesabı İle Doğal Gaz Faturası Ödeme Evlerimizde kullandığımız doğal gaz, yurt dışından boru iletim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir