Ana Sayfa / Kredi Kartıyla Doğalgaz Faturası Ödeme / Otomatik Ödeme Talimatı ile Doğalgaz Faturası Ödeme

Otomatik Ödeme Talimatı ile Doğalgaz Faturası Ödeme

Yaklaşan kış ayları daha şimdiden doğalgaz abonelerinin canını sıkmış durumda. Isınma sorununa her ne kadar kolay bir çözüm getirse de doğalgaz faturaları, zaman zaman beklenenden yüksek gelerek aboneleri zor durumda bırakabiliyor. Bu gibi durumlara önlem almak için ise, çeşitli doğalgaz faturasını düşürmek için tüyoları deneyebilirsiniz. Peki, doğalgaz faturalarını otomatik ödeme talimatı ile kolayca ödeyerek, fatura takip etme derdinden kurtulmak istemez misiniz?
Doğalgaz fatura kesim tarihi sırasında, yurtdışına çıkmış olabilir ya da tatil ve iş nedeni ile şehir dışında olabilirsiniz. İş ve tatil yoğunluğu arasında sıkışıp kaldıktan sonra ise çoğu abone doğalgaz faturalarını ödemeyi unutuyor. Haliyle de son ödeme tarihi geçen faturaların üzerine faiz de eklenince faturaları ödemek bir hayli zorlaşıyor. Siz de faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vererek fatura takip etme derdinden kurtularak rahat bir nefes alabilirsiniz. Peki, otomatik ödeme talimatı ile doğalgaz faturası ödeme işlemi nasıl gerçekleştiriliyor?
Otomatik Ödeme Talimatı ile Doğalgaz Faturası Ödeme
Otomatik ödeme talimatı ile fatura ödemek için, öncelikle doğalgaz sağlayıcı firmanızın anlaşmalı olduğu bankaları takip etmeniz gerekiyor. Bunun ardından anlaşmalı bankalara müracaat ederek otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı, iki şekilde gerçekleşmektedir.
Otomatik ödeme talimatını vadesiz hesabınız ile uyumlu hale getirerek, doğalgaz faturalarını otomatik olarak bu hesap üzerinden ödeyebilirsiniz. Vadesiz hesabın, otomatik ödeme talimatında abonelere sağladığı en büyük avantaj, hesapta yetersiz bakiye olsa dahi ödemelerin gerçekleşmesidir. Otomatik ödeme talimatı verilen fatura tutarı, hesabınızda olan miktardan daha fazla ise, vadesiz TL hesabınızı ’’Kredili Mevduat Hesabı’’na çevirerek ödemelerinizi aksatmadan devam edebilirsiniz.
Ödemelerinizi kredi kartına otomatik olarak aktararak, vadesiz hesap avantajlarından daha farklı avantajlara sahip olabilirsiniz. Kredi kartınızda yeterli bakiye olduğu takdirde, borcunuz otomatik olarak her ay düzenli şekilde ödenecektir. Kredi kartının abonelere sunduğu avantajlardan bazıları ise şu şekilde;
Kredi kartına otomatik ödeme vermeniz halinde, bazı bankalar otomatik ödeme yapılacak faturaların tarihlerinde esneklik sağlayabiliyor. Doğalgaz faturalarına kredi kartına otomatik ödeme vermeniz halinde faturalarınızı, fatura borcunun son ödeme tarihinde değil, kredi kartınızın son ödeme tarihinde ödeme avantajına sahip olabilirsiniz.
Bununla birlikte ödenen fatura tutarları, otomatik olarak kredi kartı ekstrenizde yer alacaktır. Bu sayede doğalgaz fatura tutarlarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ödeme yapılan fatura tutarı ile ilgili yanlışlık yapıldığını düşünüyorsanız, faturanız ödenmiş olsa bile fatura hakkında itirazda bulunabilirsiniz.
Kredi kartı ile doğalgaz faturasını otomatik ödeme talimatı ile ödemek için, doğalgaz şirketinizin hangi bankalar ile anlaşmalı olduğunu araştırmanız gerekmektedir. Ödeme talimatı her firmaya verilmekte, ancak her banka ve her firma arasında anlaşmalar olmadığı için, sizin doğalgaz sağlayıcı şirketinizin kredi kartını kullandığınız banka ile anlaşması olmayabilir. Bankanız ya da doğalgaz şirketiniz ile iletişime geçerek konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hakkında admin

Dikkatinizi Çekebilir

Bankadan Doğalgaz Fatura Ödeme

Banka Hesabı İle Doğal Gaz Faturası Ödeme Evlerimizde kullandığımız doğal gaz, yurt dışından boru iletim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir